Každý rok se chystáte pořídit si diář a zapisovat si tam vše, co se ve vašem životě děje a také každý zážitek, abyste pak měli na co vzpomínat? Nakonec to dopadá jako s novoročními předsevzetími. Zkuste na to jít jinak. Dnes jsou velmi oblíbené motivační diáře, které nijak nedrží vaši kreativitu na uzdě. Jsou koncipované tak, aby se hodily pro každou příležitost, něco zajímavého se dozvíte a můžete při jeho vyplňování perfektně relaxovat.

Co je to motivační kalendář?

Motivační diář není jen obyčejný kalendář s chlívečky, kam zapisujete, na co nemáte zapomenout. Sice obsahuje kalendář pro lepší orientaci a poznačování důležitých okamžiků, ale jinak vám poskytuje volnou ruku v podobě 240 stránek, které jsou vám plně k dispozici. Dokonce ani nemají klasické řádky, ale pouze tečky. Díky tomu otevřete svou fantazii a třeba přes celou stránku můžete zhotovit svůj seznam přání. Nebo zapomeňte na klasické tabulky a zhotovte si originální rozvrh hodin.

Nedržte svou kreativitu na uzdě

Nemusíte být ani přímo umělecky založení. Stačí, když si raději čmáráte mimo ohraničené řádky. Ty přímo ničí jakýkoliv pokus o kreativitu. Bojíte se, že je pro vás takový diář zbytečný? Podívejte se třeba na Instagram na fotografie označené #motivacnidiar nebo #diarybook. Načerpáte inspiraci a pak už to půjde samo. Motivační diář má navíc spoustu doplňků, které každé vaše snažení ještě vylepší. Třeba různé samolepky, pravítko apod. Tím můžete začít.

Motivace pro každý den

Pokud potřebujete motivovat k lepším výsledkům – ať je to zdravější životní styl, zhubnout, začít sportovat, naučit se koučovat nebo cokoliv dalšího, vyberte si diář přímo s motivací z dané oblasti. Může vám pomoci nastartovat vlastní změnu. Motivační diář dobře slouží jako perfektní relaxace. Na chvíli pustíte z rukou tablet či mobil a ponoříte se jen do své fantazie. Vezměte pastelky, fixky a zkuste chvíli jen tak čmárat. Uvidíte, jak moc vás to bude bavit. I plánování může být zábava.