Zřejmě vás nemusíme upozorňovat na to, že nedostatek vitamínů a minerálů v jídelníčku může mít vážné následky. Obzvláště po zimě, kdy mnozí vitamínově, ale i pohybově spíše strádali. Výsledkem je mimo jiné nechvalná jarní únava.

Krása a zdraví, to je v podstatě jedna velká nádoba. Pro své zdraví, a tudíž i krásu dnes lidé přitom mohou udělat mnohem více než lékaři a nejmodernější technika. Náš zdravotní stav i aktuální psychické rozpoložení z velké míry závisí především na našem jídelníčku.

Jste tím, co jíte!

Člověk žije z toho, co sní. Stejně jako živoří rostlina zasazená do úrodné půdy, trpí i člověk, který má nesprávné stravovací návyky. Konzumuje velké množství tuků, masa, cukru a soli, velkým obloukem se vyhýbá ovoci, zelenině, obilninám, luštěninám i ořechům. Správná strava je zkrátka pro člověka stejně důležitá jako pro rostlinu živná půda.

Vsaďte na přírodní produkty

Například těhotné a kojící ženy by se měly zaměřit na dostatečný přísun železa a kyseliny listové. Vhodný je například přípravek Kyselina listová super od Naturvity, které jsou k sehnání v internetové lékárně gigalekarna.cz. Kyselina listová je zásadní pro zdravý vývoj plodu, pomáhá předcházet některým vrozeným vadám. K tomu všemu si dopřávejte dostatek pohybu a hodně se smějte. I lékaři totiž tvrdí, že smích je lékem na všechno. Kyselina listová však neprospěje pouze nadcházejícím maminkám, ale i všem, kteří chtějí posílit svou imunitu a zlepšit své duševní zdraví.

Co vlastně jíst?

A co bychom vlastně měli jíst? Potravu, která organismu poskytne dostatek bílkovin, tuků, vlákniny a všech ostatních potřebných látek. Ty najdeme především v celozrnných produktech, luštěninách, ovoci a zelenině. Jakýmsi hnacím motorem zařadit tyto potraviny do našeho jídelníčku může být skutečnost, že jejich konzumací je vhodné zabránit rozvoji většiny civilizačních onemocnění.

Proti obezitě

Pokud se váš jídelníček bude skládat z potravin bohatých a vlákninu, nebudete se muset obávat obezity. Právě naopak, touto stravou podpoříte své zdraví a vitalitu. Větší množství ovoce a zeleniny v jídelníčku také snižuje množství konzumovaného tuku. Vhodné je také před hlavním jídlem sníst zeleninový salát.

Vyzkoušejte kvalitní doplňky stravy

Problémem spousty lidí v současné době je však životní styl, který jim zkrátka neumožňuje dopřávat si takové množství čerstvých produktů, jaké by si přáli. Pak na řadu přicházejí kvalitní doplňky stravy. Nemusíte ale hned skoupit půlku lékárny. Doporučujeme zaměřit se na látky, kterých se vám aktuálně nedostává.