Dětské tělíčko potřebuje ke svému vývinu mnohem více živin a vitamínů než to dospělé. Děti jsou také náchylnější k nejrůznějším chřipkám a nachlazením. Ve školním kolektivu se nemoci roznáší opravdu snadno a zabránit tomu nelze. Jedinou cestou je účinná prevence, díky níž bude dítě odolnější a s případnými nemocemi se rychleji vypořádá.

Snížená imunita se u dětí vyskytuje zejména v období přechodu mezi ročními obdobími – tedy na jaře a v zimě. V té to době je nejdůležitější zaměřit se na přísun vitamínů. To ale rozhodně neznamená, že by se nedalo onemocnět například i o prázdninách. Jak proti tomu bojovat?

Pestrá strava

Základem by měla být pestrá strava, v níž se vyskytují všechny důležité minerální látky a vitamíny. Vařte dětem zeleninu, přestože ji nemají rády. Noste jim místo sladkostí ovoce ze zahrádky. Krmte je rybami, dávejte jim oříšky, zařaďte do stravy luštěniny, mléčné výrobky i obiloviny. Navzdory moderním trendům, jako jsou raw strava a veganství, by děti měly jíst všechno.

Dostatek pohybu

Ačkoliv se to nezdá, i pohyb hraje svou roli v imunitě. Pokud necháte dítě celé dny sedět doma u počítače, telefonu nebo tabletu, když pak vyjde ven, skolí ho kdejaký bacil. Mělo by pravidelně chodit do přírody, v létě i v zimě.

Vitamíny

Málokterému rodiči se podaří přichystat dítěti takovou stravu, aby dostalo opravdu všechny vitamíny a minerální látky. Proto je vhodné dětem jednou za čas pořídit nějaký doplněk stravy. Mezi školáky jsou oblíbené bonbóny Vibovit. Pro mladší děti se vyrábí v podobě želé bonbónků různého tvaru, pro školáky se jedná o cucavé tablety. Obsahují vitamíny A, D, E, K, C, B1, B2, B3, B12, biotin, kyselinu listovou, železo, jód, zinek, selen i hořčík. Přímo na webových stránkách Vibovitu se také můžete podívat, v jakých potravinách se tyto vitamíny a minerální látky vyskytují (podívejte se zde: http://www.vibovit.cz/produkty/school-produkty/school-8/).