Ne, není to jen hudba budoucnosti. Dnešní uspěchaná doba nás nutí ve všech oblastech života zkracovat čas na různé aktivity. Stejně jako v průmyslu i ve stomatologii se technologie a postupy zdokonalují, aby šetřily čas. Dokážete si představit, že přijdete do ordinace stomatologa a za dvě hodiny odcházíte s vysoce kvalitními keramickými korunkami?

Zubní náhrada s rychlostí blesku

Stalo se vám už, že jste potřebovali keramické korunky? Pokud ano, znáte tedy kolotoč procedur, které se kolem pořízení dentální protetiky točí. Broušení zubů, otisky, provizorní náhrady, návštěvy zubaře kvůli zkoušení a úpravám, a co dělá tento proces tak vleklým, je čekací doba na výrobu a případné modifikace v laboratoři.

S technologií CEREC® můžete mít celokeramickou korunku hotovou během dvou hodin a odejít s krásným chrupem.

Chytrý zubní robot

CEREC® je moderní technologie, která pomocí počítačové modelace a frézování dokáže zhotovit jakoukoliv keramickou protetiku za jednu návštěvu stomatologa. Použitím této pokrokové technologie jsme schopni opravit většinu zlomených nebo poškozených zubů s učebnicovou přesností a přirozeným vzhledem,“ vysvětluje expert na protetiku MDDr. Kachmar z kliniky Mediestetik. Po tzv. preparaci zubu – obroušení bude váš zub naskenován pomocí kamery s vysokým rozlišením. Inteligentní program Digital Smile Design poté navrhne tvar a rozměr nového zubu individuálně pro každého pacienta. Můžete tak sledovat svou vlastní restauraci chrupu navrženou počítačem. „O několik minut později už uvidíte, jak přístroj frézuje z keramického bločku třeba vaši novou korunku, která je hotová za 10 až 12 minut, a to vše u nás v ordinaci bez nutnosti využití laboratoře,“ dodává dále MDDr. Kachmar.

Všestranný systém CEREC®

Tento robotický systém je velice univerzální, umožňuje navrhnout a vytvořit široké spektrum keramických zubních náhrad. Či už jsou to zubní korunky, můstky, fazety nebo tzv. overlay – jsou to keramické plomby, které díky kvalitnímu materiálu a přesné hranici plomby poskytují ideální dlouhodobou fixaci. Fazety vyrobeny systémem CEREC® v mžiku přetvoří váš úsměv, aby vypadal, tak jak jste si vždy přáli. Lékař nimi dokáže změnit barvu, tvar i velikost zubu. Zubní korunky vyfrézovány tímto stomatologickým robotem jsou dnes téměř ve většině případů využívány pro aplikaci i na zubní implantáty.

25 let klinických studií prokázalo, že tyto mimořádně krásné a vysoce biokompatibilní náhrady mají ještě lepší dlouhodobé výsledky než protetika z rukou techniků v laboratořích.