Pokud rádi nosíte trička s odhaleným bříškem, tak musíte myslet i na to, že jsou odhalené ledviny, které jsou poměrně háklivé. Klidně si takové tričko můžete dovolit, proč neukázat svou krásnou postavu, ale jen při velmi teplém počasí, protože jinak prochladnete vy a hlavně vaše ledviny.

Zánět ledvin v mnoha pádech

V podstatě existují dva typy zánětu ledvin. Jedním z nich je chronický, který je samozřejmě horší, protože se v těle buduje nějakou dobu a díky tomu může napadnout jiné orgány anebo v nejhorších případech se z něj může stát i nádor. Akutní je vždy o něco lepší, protože se projevuje hned a lépe se léčí, ovšem nesmíte to zanedbat, protože jinak z něj může vzniknout ona horší varianta, tedy zánět chronický. K tomu, abyste se mohli léčit, jej potřebuje nejprve odhalit.

Bolí mě v bedrech

Úplně prvním signálem, který značí, že byste mohli mít zánět ledvin je bolest zad v oblasti ledvin, tedy v bedrech. Tato bolest je taková pichlavá a opravdu hodně nepříjemná. Někdy vystřeluje i do okolních míst a to nejčastěji do podbřišku. S tím souvisí i další příznaky zánětu ledvin jako je pálení při močení či nucení močení, což jsou příznaky, které se hodí i na zánět močového měchýře, a tak je někdy trochu těžké odhalit, který z těchto zánětu vás trápí.

Skoro jako chřipka

Příznaky zánětu ledvin mhou být i výrazně odlišné, tedy tak odlišné, že si mnozí myslí, že mají jen nějakou chřipku. Protože můžete dostat vysoké teploty, zimnici a třesavku, a tak není divu, že se takto jednoduše zamění. Mnohdy je to doprovázeno ještě velkou únavou, protože vaše tělo se opravdu vysílí, a tak potřebuje odpočinout. Každopádně jsou lidé, kteří jsou unavení i při klasické chřipce, a tak se bohužel stává, že je někdy zánět odhalen pozdě, což je rozhodně špatně. Ačkoliv se to nezdá, je to opravdu nebezpečné onemocnění, a tak je důležité, aby se odhalilo, co nejdříve.

Poznáte, že něco není v pořádku

Je opravdu těžké odhalit nemoci, které mají příznaky s deseti jinými onemocnění, a tak lidé někdy neví, zda mají či nemají jít k lékaři. Často máme strach, že přijdete k lékaři s nějakou banalitou a uděláme si ostudu, ovšem je to daleko lepší, než to odkládat a potom se nechat pohltit nějakou nebezpečnou nemocí. Pravdou je, že mnoho lidí na sobě pozná, že je zde nějaký rozdíl například mezi klasickou horečkou a právě příznakem zánětu ledvin, a tak hned ví, že má jít k lékaři. Pokud máte jen malé tušení, rozhodně jděte, protože se to musí zavčasu vyléčit.

Lékař vám pomůže

Zánět ledvin si nikdo sám doma nevyléčí, a to jeden z mnoha důvodů, proč navštívit lékaře, co nejdříve. Jeho léčba totiž často spoléhá na různá antibiotika, které potřebujete mít předepsané od lékaře. A pokud je váš stav už pokročilý či nějak komplikovaný, tak si vás určitě nechají v nemocnici, protože tahle nemoc se nesmí podcenit.

 

Ze zánětu ledvin je vám nepříjemně, ovšem pokud ho nebudete léčit, bude vám ještě hůře.