Jste-li diabetikem, určitě potvrdíte, že aplikace inzulínu není rozhodně příjemnou záležitostí. Naštěstí si jsou tohoto faktu farmaceutické firmy vědomy, a proto se snaží podání inzulínu pacientům co nejvíce usnadnit. Z toho důvodu už není třeba používat injekční stříkačku, neboť ji nahradilo mnohem komfortnější inzulínové pero.

Seznamte se

Inzulínová pera se rozlišují na jednorázová nebo opakovatelně použitelná. U první varianty po vypotřebování přednastavených dávek se celé pero vyhazuje. V druhém případě se do pera dokupuje zásobník. Co musíte po použití vyměňovat vždy, jsou inzulínové jehly. Jedná se o jednorázový spotřební materiál, jenž je tvořen oboustrannou jehlou. Ta se nachází veprostřed plastového uzávěru se závitem. Inzulínová jehla se našroubuje na pero, čímž dojde k perforaci zásobníku inzulínu. Tímto způsobem je inzulínové pero připraveno k použití. Při samotné aplikaci pak stačí pouze vpíchnout jehlu do podkoží a zmáčknout píst pera.

Minimální bolestivost ve středu zájmu

Jednotlivé typy jehel se odlišují průměrem, délkou a tloušťkou stěny. Jelikož je většina inzulínových jehel kompatibilní se všemi pery, je možné je vybírat pouze podle zmiňovaných tří parametrů. Určitě se vyplatí sáhnout po novinkách v této oblasti, které vám zajistí bezpečné, snadné a téměř bezbolestné použití. Tento druh jehel má trojitě zkosenou fasetu, jež usnadní vpich, a navíc je pokožka minimálně poškozena. Důležitý je silikonový nepřilnavý povrch jehly, který snižuje tření s pokožkou. Hojně rozšířená je tenkostěnná technologie umožňující větší průtok, tudíž není zapotřebí ke vpichu vyvinout velkou sílu. Jak už bylo zmíněno, inzulinové jehly jsou k dostání v různých délkách. Pokud si vyberete tu správnou, zamezíte bolestivého vpichu do svalu místo do tukové tkáně.