Disponovat krásně plochým břichem si přejí nejen ženy, ale i muži. Snaží se ho mít krásně ploché či vypracované. Jedná se o velmi těžký úkol, který představuje běh na dlouhou trať. Výsledky nemůžete očekávat za týden či měsíc. V určitých případech se může jednat i o dva roky trvající práce za dokonale vypadajícím břichem.

Nejprve je nutné, abyste zhubli. Ploché břicho bez hubnutí mít nebudete, dokud je Vaše tělo obaleno tukem. Prvním krokem se stane dosažení normální hodnoty BMI. Teprve poté bude následovat práce na vysněné části těla. Vhodným doplněním této aktivity je i změna stravovaní a cvičení.

Jak na hubnutí břicha?

Zcela jednoduše. Základem je zařazení nějakého druhu aerobního cvičení. Například se může jednat o běh. Podstatou účinnosti na spalování tuků je relativně nízká intenzita a dlouhý průběh cvičení. V případě běhu si zvolte tempo, které bude schopni vydržet alespoň hodinu.

Cítíte-li, že toto tempo u běhu, je pro Vás nedosažitelné zvolte jinou aktivitu, například jízdu na kolečkových bruslích, kole nebo jen svižnou chůzi. Jakákoliv z uvedených aktivit napomůže spalování tuků, zlepší fyzickou kondici a prospěje srdci. Pro úspěšné hubnutí je základem intenzita a tepová frekvence. Pro její zjištění můžete využít měřič tepu.

Intenzita tepové frekvence tak bude na úrovni 50-70% maximální tepové frekvence. Čím více jste trénování, tím vyšší intenzitu můžete nasadit. Stále tak spalujete tuky. Běh pomalu a jistě začíná tvarovat i vaše břicho. Po běhání je vhodné celý trénink zakončit jízdou na rotopedu.

Hubnutí břicha bez cvičení?

Patří k osobám, jež nemají rády žádnou fyzickou námahu a pohyb? Uvažujete nad tím, jak dosáhnout hubnutí břišní partie pohodlnější metodou? V tomto případě rozhodně zapomeňte na to, že Vás spasí zázračné přípravky či hubnoucí pásy. Částečným řešením je jedině striktní dodržování disciplíny ve stravě.

Přejít tedy musíte na racionální stravu a hubnoucí jídelníček. Tím docílíte postupného snižování hmotnosti i úbytku tuku v oblasti břicha. Fyzická aktivita je však

při tomto způsobu nepostradatelná. Snažte se jí zařazovat, alespoň natolik, nakolik je to ve Vašich silách.