Podzim se už skoro blíží ke konci a nastane zima. Toto jsou dvě období, během kterých asi nejvíce hrozí nachlazení a onemocnění. Tělo bývá oslabené častými přechody z tepla do zimy, a nedokáže se tak správně bránit. Jediné co pro sebe a pro posílení imunity v těchto sychravých dnech můžeme udělat, je cílené doplňování vitamínů. Tím jediným se, před případnou nemocí, můžeme preventivně chránit.

Vitamíny

Vitamíny jsou pro náš organismus důležité z mnoha různých důvodů. Jednak našim vnitřním orgánům zajišťují jejich správnou funkci, ale hlavně posilují náš imunitní systém. Jeho správná funkce je pak tím nejdůležitějším, co nám zajišťuje dlouhodobý dobrý zdravotní stav. Proto je potřeba tělu dodávat vitamíny průběžně během celého roku. Nejdůležitějším vitamínem v tomto podzimním období je vitamín C. Ten přispívá, jak ke správnému fungování imunity, tak k celkové odolnosti organismu. Nejvíce je vitamín C obsažen v citrusových plodech, jako jsou citrony, či pomeranče, nebo dále také v šípku a černém bezu.

Zelenina a ovoce

Existuje sice mnoho vitamínů, jež se dají užívat v různých doplňcích stravy, jako jsou tabletky, sirupy, nebo prášky rozpustné ve vodě, nic se ale nevyrovná vitamínům, které do sebe dostaneme přirozeně. Nejlepším a nejpřirozenějším zdrojem vitamínů pro tělo je ovoce a zelenina. Abyste měli čerstvou zeleninu a ovoce k dispozici po celý rok, můžete ji zakoupit na stránkách www.e-sandera.cz. Velkoobchod s ovocem a zeleninou Šandera nabízí svým zákazníkům v Praze a okolí rozvoz čerstvého zboží i o víkendu. Vybrat si můžete z velké nabídky tuzemského i exotického ovoce, zeleniny, ale i bylinek, či hub. Mezi produkty najdete také cizokrajné plody z Thajska, jako jsou například banánové listy či citronová tráva. Objednávky můžete provést elektronicky přímo na stránkách společnosti.