Všichni, kdo potřebují v nějakém období vynaložit co nejvíc sil do učení se, práce či čehokoli jiného tak, aby byl výsledek co nejlepší a oni uspěli, mnohdy sahají po různých „životabudičích“. K nakopnutí, povzbuzení vás, nabití sil a získání energie, vám může pomoci právě kratom. Vybírat můžete z jeho několika typů tak, aby vám plně vyhovoval.

Kde se kratom bere?

Kratom se vyrábí z listů rostliny Mitragyna speciosa, které najdete v jihovýchodní Asii. Tento tropický strom má dlouholetou historii a řadí se do čeledi mořenovitých, jako např. známý kávovník. Listy, z nichž se připravuje prášek, jsou bohaté na obsah alkaloidů. Podle barvy žilnatiny listů kratomu se liší složení alkaloidů, které obsahují. Díky tomu můžete koupit zelený kratom, bílý, žlutý nebo červený kratom.

Kupříkladu červený „Red“ kratom je vyroben z červenohnědých odstínů usušených listů tropického stromu Mitragyna speciosa. Listy mají velmi vysoký obsah 7 – hydroxymitragyninu, jednoho z hlavních alkaloidů, který obsahují. Významně zastoupen je i alkaloid mitragynin. Před sušením jsou listy červeného kratomu na slunci několik dní fermentovány, nejčastěji v plastových pytlích. Délka kvašení ovlivňuje barvu listů. Čím je delší, tím tmavší barva je. Sáhnout můžete po typu Dragon Red, Maeng Da Red, Red Jonkkong… Na kratomuj.cz si je teď můžete koupit se slevou až 14 % z původní ceny.

Jak kratom funguje?

Obvykle se lidé po užití kratomu cítí pozornější, nabití energií, motivovanější, klidnější, mají potřebu mluvit a snadněji se zapojují do kolektivu… Ve větších dávkách má obvykle sedativní účinek, vyvolává euforické účinky, potlačuje emoce a pocity.

Začínáme s kratomem

Tak, jako je to s mnohými potravinami, bylinkami, potravinovými doplňky atd., které zkoušíte poprvé, i u kratomu byste měli zkoušet jeho účinky na sobě pozvolna. Prášek si můžete připravit coby čaj, zamíchat jej do jogurtu, nebo tak, jako nejčastěji lidé volí, přidáte jej do džusu, vody, sirupu s vodou nebo jiného neperlivého nápoje, který máte rádi a důkladně zamícháte.

Kupte si kratom na kratomuj.cz a vyzkoušejte jej sami. Uvidíte, jak zapůsobí na vás.