Těžké a unavené nohy často souvisejí se žilní nedostatečností, která v současné době postihuje až polovinu planety, většinou ženy. Projevuje se metličkovými žilkami, křečovými žilami a otoky nohou.

Otokům a křečovým žilám je samozřejmě nejlepší předcházet, a to nejlépe správnou životosprávou. Spolu s věkem a dědičností se na rozvoji žilní nedostatečnosti podílí nedostatek pohybu, obezita a kouření. Pokud tedy chcete mít žíly v dobré kondici, měli byste se pravidelně hýbat, udržovat si správnou hmotnost a nekouřit. S pocity těžkých nohou se ale mohou potýkat i jinak zdravé a štíhlé nekuřačky. Dostavují se taktéž se zvýšenou námahou, při dlouhodobém stání, nošení těsného oblečení, vysokých podpatků a v těhotenství. Častější jsou rovněž v horkém počasí a nedostatečném spánku. Co s tím?

Zdravý životní styl

Mírných příznaků se zbavíte sami. Zaměřte se na zdravý životní styl založený na kvalitní stravě a pohybu. Hodně pijte, otužujte se, tělu dodávejte hořčík, noste kompresní punčochy a kvalitní ideálně volnější oblečení . Trápí-li vás nějaký ten kilogram navíc, pokuste se ho zbavit. A pokud kouříte, snažte se příjem nikotinu omezit, optimální by bylo s tímto zlozvykem přestat.

Vhodné doplňky stravy

Vyzkoušet můžete i kvalitní doplňky stravy. Pocit „těžkých nohou“ potlačuje například přípravek Kaštan jírovec značky Naturvita, specializující se na výrobu přírodních produktů a přípravků pro zdraví a krásu. Spolu s kaštanem jírovcem, který příznivě působí na cévy a kapiláry a napomáhá výživě i čistícím procesům v kůži, obsahuje i vitamín C ve formě askorbátu vápenatého, který je nejenže šetrnější k žaludeční sliznici a lépe absorbovaný tělními buňkami, ale také přispívá k tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, chrupavek, kostí, dásní a zubů. Přípravek je k sehnání buď na e-shopu Naturvity (naturvita.cz) nebo v internetové lékárně gigalekarna.cz.