vitamin-d3 800-iu-t1Potýkáte se každou chvíli s chřipkou, nachlazením či jinou infekční chorobou a podzimní i zimní měsíce si nedokážete představit bez ucpaného nosu? Pak pravděpodobně bude na vině vaše oslabená imunita.

Imunitní systém naše tělo chrání před antigeny a patogeny – tedy nebezpečnými cizorodými látkami, jako jsou například toxiny, viry, bakterie, plísně či paraziti, ale také před nádorovými buňkami. Jakmile dojde k oslabení naší obranyschopnosti či dokonce jejímu selhání, častěji se objevují nejrůznější onemocnění, jako jsou právě chřipky, nachlazení a další opakované infekční choroby.

Nezapomeňte na vitamín D

Na správnou funkci imunitního systému má důležitý vliv vitamín D. Ten je navíc nezbytný i pro správnou stavbu a sílu kostí a zubů, napomáhá vstřebávání vápníku a fosforu v těle a zároveň je prospěšný i pro správnou funkci svalů. Jeho nedostatek může být vážný problém – již před několika desítkami let byl příčinou křivice u dětí žijících ve městech.

Jak tělu přísun vitamínu D zajistit? Existují tři způsoby. Tím nejpřirozenějším je v letních měsících pobyt na sluníčku, ze slunečních paprsků dopadajících na naši pokožku totiž získáváme až 95 procent vitamínu D. Není to ovšem tak jednoduché, při použití opalovacího krému s ochranným faktorem 30 a vyšším totiž naše pokožka téměř ztrácí schopnost vitamín D vytvářet. A opalování bez ochranného krému může být velice nebezpečné.

Druhým způsobem je příjem vitamínu D z potravy. Na vitamín D jsou bohaté například cereálie, pomerančový džus, tuňák či losos. V dnešní době jsou dokonce některé potraviny o vitamín D obohaceny. Ale i u tohoto způsobu existuje problém – dostatečné množství vitamínu D z potravin zkrátka získat nelze.

Vyzkoušejte doplňky stravy

Nejvýhodnějším řešením proto je vsadit na doplňky stravy. Jak ale vybrat ty nejlepší? Především si dejte pozor na jejich složení.  Vhodné doplňky stravy obsahující vitamín D vyrábí například česká společnost Noventis s.r.o. V její nabídce mimo jiné naleznete doplněk stravy Vitamín D3 400 IU, jenž obsahuje 10 µg vitamínu D, což je bezpečná a doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 3 let. Vybrat si můžete také Vitamín D3 800 IU, v němž se nachází 20 µg vitamínu D, tedy doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 12 let.

Společnost Noventis s.r.o. nabízí i další doplňky stravy, které jsou o vitamín D obohaceny. Jedná se například o Rybí olej lékopisné kvality, jenž je k dostání ve formě kapslí a kromě vitamínu D obsahuje i vitamín A, nebo přípravek Rakytníkový olej + Vitamín D. Ten vzniká velmi šetrnou CO2 extrakcí rakytníkových plodů, takže si zachovává vysoký podíl vzácných nenasycených mastných kyselin.

Všechny uvedené doplňky stravy si můžete objednat na webových stránkách www.noventis.cz. Na tomto portálu můžete využít spoustu výhod – mimo jiné slevu 50 korun na první nákup, věrnostní slevy, dárky, ale i dopravu zdarma.