Problémy s erekcí? Tabu napříč generacemi mužů. Přesto se s problémy s erekcí, či erektilní dysfunkcí v průběhu života setká většina pánů.

Jaký je rozdíl mezi problémy s erekcí a erektilní dysfunkci?

Pokud je problém dosažení, či udržení erekce krátkodobý, nastane-li poprvé, nebo občas a netrvá déle než půl roku, souhrnně se považuje za lehčí problémy s erekcí. Pánové ruku na srdce? Je mezi vámi vůbec takový, kterému se to alespoň jednou nestalo? Například z mladické nesmělosti, přemíry stresu, při partnerských neshodách, či požití většího množství alkoholu? Většina jednorázových, či krátkodobých selhání se upraví sama, bývá způsobena psychickým rozpoložením, či užíváním léků nebo nachlazením.

Erektilní dysfunkce je stav, kdy problémy s dosažením erekce trvají déle než půl roku a v takových případech nestrkejte hlavu do písku, nestyďte se a vyhledejte odborníka – lékaře urologa, či sexuologa. Čím rychleji se problému s ED postavíte čelem, tím dříve se zjistí příčina potíží, a to také znamená, že problémům s ED, dáte rychleji vale.

Svěřte se

Při návštěvě odborníka sdělte pravdivě všechny informace, které mu pomohou odhalit příčinu vašich potíží. Lékař je vázán lékařským tajemstvím a pokud jsou vaše problémy navázány na více než rekreační požívání marihuany, či jiných drog, měl by to vědět. Jen tak vám může kvalifikovaně poradit jak zlepšení erekce.

Komunikujte

Ve vztahu jste na všechno dva. I na zdravotní problémy. Nestyďte se o svých problémech s erekcí a pocitech, které ve vás vyvolávají promluvit s partnerkou. Pánové většinou erekci přikládají přehnaný význam, trpí pocitem, že nejsou „dost chlapi“ a uzavírají se do sebe. Věřte, že většině žen toto přijde jako malicherný problém. Za A jistě kvalitní erekce nebyla na předních příčkách seznamu, proč si vás vybrala a za B existuje spousta různých způsobů, jak ženu uspokojit. I bez erekce. Nemusíte se za to stydět a berte potíže s erekcí nejen jako výzvu, které ve vašem vztahu musíte společně čelit, ale jako možnost váš sexuální život zpestřit a ozvláštnit, hračkami, prádýlkem, či jiným způsobem svádění. Uvidíte, že když na to budete dva půjde to snáze.