Kratom u nás teprve poznáváme, ovšem v Asii jeho účinků využívají již po staletí. Jaké druhy existují, jak účinkuje a jak se užívá?

Zlato v prášku? Gold kratom

Kratom je dnes hojně diskutované téma, avšak objevují se o něm protichůdné informace, takže si těžko vyberete, co je pravdivé. Začněme od kořenů. Doslova. Podíváme se až do Asie, kde roste mitragyna speciosa, v jejíchž útrobách najdeme mitragynin. Tato látka se z rostliny extrahuje, a tím vzniká kratom. Účinky této složky jsou tamním obyvatelům dobře známé, již stovky let se využívají v tradiční asijské medicíně. Čím je ale tato složka, a potažmo i kratom, tak výjimečná? Má totiž pozoruhodné účinky, jelikož jsou vlastně protikladné. Umí povzbudit, dodat energii, až euforii, zároveň ale také tlumí, někdy působí až sedativně. Jak je to možné? Záleží totiž na druhu kratomu, dávce, a také na tom, jak bude působit na konkrétního člověka. Co se týká dávkování, tak všeobecně platí, že na kilogram vaší váhy byste si měli dát zhruba 0,06 gramu kratomu. Samotná běžná dávka je mezi 2 až 10 gramy, přičemž do 4 gramů se jedná o nízké dávkování. Kratom prášek si můžete smíchat s tekutinou. Protože má hořkou chuť, někdo volí například džusy. Co se týká druhu kratomu, tak ty se dělí podle barev na white, green, red, brown či gold kratom.

Jak účinkuje red kratom?

Jaké jsou účinky kratomu? White kratom není tak zralý a dodává energii či podporuje koncentraci. Green variace povzbudí, při vysokých dávkách se mohou dostavit až euforizující účinky. Red kratom je plně dozrálý a je skvělý na mírnění bolesti, působí i lehce sedativně. Gold forma je smíchána ze dvou druhů, red a green, takže má účinky obou. Brown kratom je pak nejslabší, takže vás mírně nakopne, jak se říká. Chcete poznat kvalitní kratom? Pak jej nakupte u jednoho z nejsolidnějších prodejců, v Kratom World. Pečlivě pro vás vybírají jen ty nejlepší druhy kratomu přímo ze Západního Kalimantanu. Aby našli správného dodavatele, tak v roce 2019 podnikli pracovní cestu do vzdálené Jihovýchodní Asie s cílem najít kratom farmu, která by splňovala požadavky především na stabilně kvalitní produkt, který je sušený a drcený správným způsobem v těch nejlepších podmínkách.