BěhPocení je základní termoregulace každého organismu. Je to něco jako jakási obranná funkce. Pocením udržujete správnou tělesnou teplotu například při nemoci či zvýšené fyzické aktivitě. Je to také jeden ze způsobů, jak se tělo zbavuje všech škodlivých toxinů. Během sportovního výkonu se pocení projevuje zřejmě nejvíce, každý už to určitě někdy zažil a ví, že to není nic příjemného. Profesionální ani amatérští sportovci si proto jakoukoliv aktivitu nedovedou představit bez funkčního prádla.

Novinka s molekulami stříbra

Skutečnou novinkou mezi funkčním oblečením je to s molekulami stříbra. Při výrobě jsou využívány moderní technologie, jejichž součástí jsou i nano částice stříbra. Díky tomu má veškeré prádlo zcela antibakteriální účinky. To zcela jistě oceníte především u kompresních ponožek. Termo prádlo s tímto zpracováním se ve velkém využívá také při výrobě army oblečení a spodního prádla, které je mnohonásobně více vystaveno extrémním podmínkám. Podívejte se na internetové stránky české značky Nanosilver a sami se přesvědčte o jeho kvalitách.

Jaké děláte chyby při nošení funkčního prádla?

Možná si myslíte, že na tom nic není, prostě se oblečete a jdete. Skutečně by to tak mohlo a i mělo být, ale překvapivě spousta lidí dělá při nošení termo prádla chyby. Tou nejčastější je špatně zvolená velikost. Aby mohlo toto oblečení správně plnit funkci, kvůli které jste si ho pořídili, musí přiléhat na tělo. Pouze tam, kde se přímo dotýká pokožky, může oblečení odvádět pot. Další častou chybou je celkově špatné ustrojení. Místo více vrstev si obléknete jen jednu. Termo oblečení má různé funkce. Nátělníky, které máte přímo na těle, odvádí vlhkost a udržují vás tak v suchu. Další vrstva zajišťuje teplo, brání jeho úniku, a tím udržuje stálou tělesnou teplotu. Třetí pak působí jako ochrana před větrem a deštěm.