zdravotní pantofle P2K
Zdravotní obuv P2K

Každý člověk určitého věku si začne během let stěžovat na bolest nohou. To je dané především tím, že velká část populace trpí ortopedickými problémy způsobenými špatně zvolenou obuví. S tím se pojí také bolest zad, páteře i kyčlí. Všem těmto problémům se dá snadno předejít, když si pořídíte zdravotní obuv.

Zdravotní obuv

Kvalitní zdravotní obuv patří v současné době již k běžným standardům. Je důležité si uvědomit, že nohy máme jenom jedny, a měly bychom se o ně podle toho starat. Kvalitní zdravotní obuv by měla splňovat určitá kritéria. Vhodná bota musí především respektovat a kopírovat tvar nohy, a to především do délky a do šířky. Nejhorší jsou v tomto ohledu boty, které se směrem ke špičce čím dál více zužují nebo jsou vytvarovány do hranata. Tento popis se hodí hlavně na dámské lodičky.

Vnitřní stélka ortopedické obuvi by měla být vytvarována, aby správně podpírala nožní klenbu. Podpatek by neměl být ani příliš vysoký, ale bota by neměla být ani příliš plochá. U dospělého člověka je přiměřená výška podpatku zhruba 25 mm. Mnohem důležitější než výška je, aby měla noha zachované přirozené postavení vzhledem k zadní části boty. Tedy aby pata nebyla nijak vybočená. Další důležitou součástí zdravotní obuvi je podrážka. Ta musí být dostatečně pružná, aby byla schopna tlumit nárazy, které by se při chůzi mohly přenášet na klouby a páteř. Zároveň musí poskytovat dobrou oporu a v oblasti prstů musí být i dostatečně ohebná. Jen třešničkou na dortu jsou pak takové aspekty jako prodyšnost, nezávadnost použitých materiálů a malá hmotnost boty.

E-shop se zdravotnickou obuví

Velký výběr všech druhů zdravotní obuvi najdete v e-shopu pp-servis.eu. Vyberou si zde opravdu všichni. Kromě tradiční vzhledově neutrální ortopedické obuvi nabídka zahrnuje i mnoho barevných bot s různými motivy a novinkou je i zdravotní obuv dámská.