Přivítali jste jaro úrazem kolene, kyčelního kloubu nebo lokte? Po operaci kloubů musí pacient docházet na pravidelnou a dlouhodobou rehabilitaci. Vraťte se do formy rychleji díky motodlaze. Víte, kde si ji vypůjčit?

Rehabilitujte správně a efektivně

Na úrazy kolene trpí nejvíce sportovci, protože ti kolena pravidelně namáhají. Na jaře přibývá úrazů, které vznikají při fotbale, běhání, atletice a také horské turistice. Pokud se chcete po úraze vrátit rychle ke svému oblíbenému sportu, nebo se opět pohybovat volně v horách, rehabilitujte s motodlahou.

Rehabilitace po operaci kolene trvá průměrně 12 týdnů a pacient musí pravidelně docházet do rehabilitačního střediska, kde rehabilituje s fyzioterapeutem. Díky motodlaze celý proces rehabilitace zefektivníte. Motodlahu si vypůjčíte v půjčovně motodlah www.pujcovnamotodlahy.cz. Do motodlahy vložíte operovanou končetinu a přístroj rehabilituje podle potřeby pacienta. Motodlaha se přizpůsobí anatomické konstrukci pacienta a také jeho potřebám při rehabilitování.

Kdy motodlahu využít?

Přístroje nejčastěji využívají pacienti po totální endoprotéze (TEP) kolene nebo kyčle, ale motorová dlaha je vhodná také po operativně zajištěných zlomeninách. Rehabilitovat s ní můžete po zásahu na měkkých tkáních poblíž kloubu, operativní výměně svalů, korekční osteotomii, resekci tumoru poblíž kloubu, artrolýze. Pacienti ji využívají po zánětech, při distorzi a zhmožděninách kloubů. Motodlaha zajišťuje kontinuální pasivní pohyb postižené končetiny.

Tip na rehabilitace kolene: sporty, při kterých nezatěžujete kolenní kloub jsou plavání nebo cyklistika

Proč využít motodlahu

 • Rehabilitace podporuje hojení kloubní chrupavky, šlach, vazů a měkkých tkání.
 • Studie prokázaly, že rehabilitace s motodlahou zvyšuje rozsahu pohybu v kolenním kloubu.
 • Díky rehabilitaci se sníží bolest v operované končetině.
 • Rehabilitace není nepříjemná.
 • Pacient rehabilituje dle potřeby, pozvolna a postupně.
 • Díky pravidelné rehabilitaci se pacient vrátí rychleji do formy.
 • Správně a efektivně můžete posilovat také doma.
 • Rehabilitace podpoří zhojení chrupavek a vaziva.
 • Kloub neztuhne.
 • Podporuje vstřebávání otoků.
 • Komplikace, které jsou spojeny s dlouhodobým znehybněním kloubu, se minimalizují.
 • Zlepší se lymfatická cirkulace měkkých tkání v kolenním kloubu.

Využití motodlahy

Motodlaha se používá na rehabilitaci kolene, kyčle, ramene, kotníku, lokte, zápěstí a prstů. Mezi nejoblíbenější patří motodlahy Artromot, které se snadno nastaví, přizpůsobí se postavě pacienta, jsou pohodlné, lehké, dobře se udržují a pacientovi poskytují maximální komfort.

Motodlahy na koleno a kyčel

Motodlahy na koleno a kyčel patří k nejžádanějším, protože úrazy kolene, které vedou k operaci, případně k totální endoprotéze, stále převažují. Motodlaha Artromot K1 se snadno nastaví, přizpůsobí se stavbě pacienta, nemusí se přestavovat pro pravou a levou končetinu. Rehabilitace s touto motodlahou zaručí anatomicky správný pohyb končetiny, plynule se nastaví rychlost až do 200°/ min, má maximální rozsah pohybu v kolenním kloubu od -10º v extenzi až do 120º ve flexi. Motodlaha má protiskluzovou podložku, podpěru stehna, lýtka a botičku. U kolenního kloubu je flexe/extenze -10° – 0° – 120°, u kyčelního kloubu se pohybuje mezi 0° – 7° – 115°.

Jak si motodlahu vypůjčit?

V půjčovně motodlah www.pujcovnamotodlahy.cz si půjčíte motodlahu, která vám pomůže s rehabilitací postiženého kloubu. Najdete zde motodlahy na koleno, loket, kyčel, zápěstí, prsty, kotník i rameno. Vyberte si motodlahu, která vám bude vyhovovat a kontaktujte vyškolený personál na telefonním čísle +420 602 155 136, nebo napište na info@proormedent.cz. Domluvíte si předání motodlahy a případnou instruktáž. Doprava po Praze je zdarma, pokud si motodlahu vypůjčíte alespoň na 7 dní, po středních Čechách je doprava zdarma, pokud si motodlahu vypůjčíte alespoň na dva týdny. Osobní odběr je možný. Cena vypůjčení přístroje na jeden den je i s DPH 250 Kč. Od 31. výpůjčního dne zaplatíte pouze 220 Kč.

MD: Po operaci kloubů musí pacient docházet na pravidelnou a dlouhodobou rehabilitaci. Vraťte se do formy rychleji díky motodlaze. Víte, kde si ji vypůjčit?