Malá miminka, ta novorozená, po pár týdnech mnohdy trápí časté bolesti bříška. Na vině je nedostatek pohybu, který je u větších dětí samozřejmostí a pomáhá plyny dostat ven z těla, ale také nadýmavá strava, kterou může jíst kojící maminka a přes mateřské mléko se dostávat k novorozeňátku. Co ale způsobuje úporné a pláč způsobující i 4x týdně po dobu cca půl hodiny i déle je intolerance laktózy. Pojďme se na bolesti bříška podívat blíže a najděme způsob, jak je odstranit.

Pomoc i bez lékařského předpisu

Maminky, které neví, že časté bolesti bříška miminek jsou v několikatýdenním věku dětí běžné, plní čekárny dětských lékařů, aby našly příčinu a pomoc pro své nejmenší. Lékař pozorně vyšetří oblast bříška, doptá se maminky, zda dítko kojí, jakou se stravuje stravou, doporučí nahřívání bříška, vystříhání se všemu, co může působit plynatost, což znamená zeleninu, ovoce, čerstvé pečivo a další.

Preventivně je potřebné podávat děťátku doplněk stravy pro všechny, kdo trpí intolerancí laktózy. Toto je totiž u novorozenců velmi častou příčinou zažívacích potíží a bolesti. Intolerance laktózy vzniká v případě, kdy je enzym laktáza v těle nedostatečně produkován, nebo jednoduše chybí. Objevuje se nejen u dětí, ale i u dospělých. S věkem ale v drtivé většině odeznívá. Intolerance laktózy pak způsobuje s přispěním bakterií běžných ve střevech kvašení, což následně vede k tvrdnutí břicha, refluxu, nadýmání a průjmu.

U nás je pro doplnění enzymu laktáza k dostání přípravek s názvem ColiPrev. Najdete je v lékárně i v e-shopech. Jde o biotechnologický produkt, má čistě přírodní složení a doporučuje se pro dospělé i pro nejmenší děti. V podobě kapek je snadno polykatelný, lze jej podat s mlékem, ale i kojeneckou výživou či tekutou stravou.

Novorozenecké období plyne velmi rychle, proto byste si jej měli se svým dítkem užít co nejvíce. To budete moc, když bude děťátko bez bolesti, odpočaté a syté. Nedovolte, aby časté bolesti bříška omezovali vaše radosti a trápily nejen dítko, ale i vás. ColiPrev vám pomůže rychle a po celou dobu, než bude produkce laktázy dostatečná.