Slunce už svítí, léto je za dveřmi a vaše pokožka je suchá, popraskaná a vypadá nezdravě? je načase ji po zimních měsících opět dodat na měkkosti, pružnosti a zářivosti. Máme pro vás 10 rad, které vám vykouzlí krásnou pokožku a vy už vaše nohy ani ruce nebudete chtít schovávat.model-429733_1920

 1. Věnujte své pokožce pozornost

Pokožka je největší orgán lidského těla a dosahuje až 1,8 m2, proto si pokožka zaslouží naší každodenní pravidelnou péči. Tělesná hygiena a celková péče o tělo se celkově zasluhuje o naše zdraví a pohodu. Základem je tak ji chránit před nepřízní počasí a dalšími škodlivými vlivy. Udržujte ji v přirozené rovnováze a zdravém vzhledu.

 1. Základní kroky
 • mytí
 • péče
 • ochrana
 1. Nekoupejte se dlouho a často

Pravidelná hygiena je samozřejmě základ, ale nic se nemá přehánět. Každý kontakt pokožky s vodou, zvláště když je hodně vápenitá, vytváří na pokožce usazeniny, které pak způsobují pocit suchosti a pnutí. Sprchování stačí jednou denně a koupel by měla být krátká a méně častá. Pokaždé koupeli nebo sprše aplikujte hydratační přípravek odpovídající suchosti vaší pokožky.

 1. Jemné poklepávání

předtím než opustíte vanu nebo sprchu, zkontrolujte zda všechno mýdlo bylo pořádně smyté a nezůstalo na pokožce. Následujícím krokem je sušení pokožky. Rozhodně pokožku netřete a už vůbec ne agresivně. Kůži usušte ručníkem a lehkým poklepáváním po nohou, hrudníku, pažích a dalších částí těla.

Správný prostředek na mytí:

 • šetrný a nevysušuje
 • má hodnotu pH kůže – 5,5
 • obsahuje složky doplňují lipidy do pokožky
 • vyhovuje přesně vašem typu pokožky
 • je testovaný a certifikovaný
 1. Jeden krém na všechno nestačí

Jak poznat, které tělová kosmetika je ta správná? Na úplném začátku si musíte uvědomit, že kůže funguje na různých částech těla různě, a proto se o jednotlivé části – obličej, ruce, podpaží a nohy, musíme starat jinak.

 1. Péče o obličej

Vhodný výběr výrobků péče o pleť je složitý a je tak dobré konzultovat s vaší kosmetičkou jaká pleťová kosmetika bude pro váš typ pleti nejvhodnější. Důležitá jsou dvě pravidla – důkladně a šetrně. Takové musí být každodenní čištění naší pleti, je díky tomu bude vaše pleť vypadat stále zdravá. Díky správné kosmetice a péči bude vaše pleť chráněna škodlivými vlivy, zachová si zdravý vzhled a nebude podrážděná.

 1. Starejte o ruce

Ruce jsou každodenně namáhané a mají tak velké sklony k dehydrataci. Navíc bývají každý den vystavovány vnějším vlivům, které je připravují o důležité lipidy. K nadměrnému vysušování také přispívají mycí prostředky, změna teplot nebo mechanické namáhání. Mějte tak pro své ruce speciální prostředky jim určené a pravidelně je používejte.

 1. Péče o nohy

Nohy musejí každý den zvládat tlumit nárazy při chození, uzavřené boty a celkově velkou námahu, proto je důležité se o ně pravidelně starat a jednou za čas jim dopřát odbornou péči. Existuje celá řada produktů určených přímo na popraskané nebo unavené nohy. vaše nohy pak budou krásné a zdravé.

 1. Nezapomínejte na ochranu

Na slunce? Jedině s ochranou. Nevystavujte svou pokožku slunečnímu záření ani by byla ošetřena ochranným prostředkem. Používejte ochranné krémy s SPF, který se dokáže přizpůsobit vašemu typu pokožky. Klíčová je pravidelné opakování nátěrů a vyhýbat se slunci v jeho největší síle.

 1. Dostatečně spěte

Poslední na co musíte brát zřetel, je dostatek kvalitního spánku. Pokud ho budete mít dostatek, zcela jistě se to projeví na vaší pokožce, ale to platí i naopak. Hlídejte si tak byste měli alespoň 7 hodin spánku, aby se pokožka mohla maximálně zregenerovat.