Chcete co nejrychleji zjistit, že jste těhotná a to ať už z důvodů, že po miminku toužíte, nebo prostě jen chcete vědět zda jste těhotná a je tedy nutné těhotenství přerušit? Některé těhotenské testy fungují okamžitě, to znamená hned v prvních dnech po vynechání menstruace.

Dobré je provést těhotenský test ráno, protože to bývají jeho výsledky nejpřesnější. Pokud se vám na testu objeví jedna čárka, těhotná nejspíš nejste, ale pokud se stále menstruace nedostavuje, test raději opakujte ještě jednou. V prvních dnech je druhá čárka velmi slabá a tak někdy její zbarvení nemusí být postřehnutelné.

Určitě jste jako každá žena, toužící po miminku nedočkavá a tak chcete znát odpověď co nejdříve, proto potřebujete zjistit jak rychle funguje těhotenský test. Pokud se vám druhá čárka u testu zbarví jen nepatrně, znamená to, že jste v počátku těhotenství a máte důvod k radosti.

Aby jste měla jistotu, že jste skutečně těhotná, pak navštivte svého lékaře gynekologa, který zjistí, roste-li vám těhotenský hormon, popřípadě je-li plod vidět již na ultrazvuku a po té vaše těhotenství potvrdí. Abych vám zpříjemnila chvíle čekání, tak vám napíšu, jak nejisté bylo moje těhotenství.

Když jsem si udělala těhotenský test, mírně se mi zbarvila i druhá čárka na testu, avšak bylo to opravdu jen málo. Na nic jsem nečekala a běžela ke své doktorce, která mě pěkně napínala a to rovných 14 dní, než mi těhotenství potvrdila. Pokud tedy test ukáže mírné zbarvení druhé čárky a doktor zatím těhotenství nepotvrdí, neznamená to, že těhotná nejste.

Moje dcera byla na ultrazvuku tak malinká, že ji doktorka prostě neviděla a spíše se přikláněla k tomu, že se jedná o mimoděložní těhotenství. Těhotenský hormon se mi také výrazně nezvyšoval, přesto když mi bylo těhotenství potvrzeno, byla jsem již v 6 týdnu těhotenství.