Problémy s erekcí dovedou potrápit mnoho mužů. Na první pohled by se mohlo zdát, že touto nepříjemnou zkušeností prochází jen starší pánové. Jenomže realita je taková, že postihuje čím dál více i mužů v produktivním věku, dokonce i mladíků. Co za tím vězí? Proč se dřív pánové těšili pevnému zdraví v této oblasti, a teď je to jinak?

Hoďte se do pohody

Mnoho za nekvalitní erekci může „jen“ náš životní styl. Pijeme přemíru alkoholu, pořádně se nevyspíme, jak je rok dlouhý, v práci jsme věčně ve stresu, na pohyb není nálada ani energie, ven nechodíme, protože kdy asi?… Poznáváte se v tom? Jestliže takhle žije člověk dlouhodobě, není divu, že se časem vše odrazí na jeho zdraví.

To stejné platí o stravě. Mnoho pánů holduje pořádné flákotě masa ideálně denně, pořádně prorostlé, s omáčkou, knedlíky. Anebo se stavujeme na hamburger, ten ve spěchu sníme v autě, zelenina, ovoce, mléčné výrobky nám přijdou zbytečné, naprosto neznámé jsou pak ořechy, semínka, zdravé oleje… Toto vše bychom měli napravit. A jestliže to nepomůže, je načase navštívit odborníka. Je možné, že máte omezený přítok krve do penisu, a tak nemůže dojít k erekci.

Léčba erektilní dysfunkce

Samotná léčba erektilní dysfunkce potrvá poměrně dlouho. Léčí se mimotělní terapií rázovými vlnami. Léčí přímo příčiny vzniku erektilní dysfunkce. Zákrok je neinvazivní a bezbolestný. Jedna terapie trvá asi 15 minut a doporučuje se většinou absolvovat jich šest. Stačí objednat se na urologicka-klinika.sk.

Bolí vás pánevní dno?

Pánevní dno máme všichni, i když se častěji spojuje se ženami, protože rodí a pak se zaměřují na cviky na tuto část těla. Bolest pánevního dna patří k nepříjemným zkušenostem. Pánové ji pociťují nejčastěji mezi 35. – 45. rokem života. Charakteristické pro ni je bolest v této oblasti, také problémy s močením bez infekce močových cest, ale i erektilní dysfunkce. Způsobují ji záněty nebo úrazy v této oblasti v minulosti, také ochabnutí svalů, sexuální hypo nebo hyperaktivita i neuropsychické potíže.

S chronickou bolestí pánevního dna i erektilní dysfunkcí se obraťte na Urologickou kliniku z Žiliny. Pomůže vám a budete zase žít spokojený plnohodnotný život.