V dnešní době používáme chemické přípravky, ať už kosmetické, či do jídla. Existuje však pár opravdových přírodních zázraků, které by měla používat každá z nás. A jedním z těchto zázračných produktů je olivový olej.

Olivový olej v potravinách

Cena olivového oleje je sice vyšší, ale také je to o hodně vyšší kvalita, než běžné oleje. Převážně palmový a řepkový olej není moc zdravý, vyhnout se těmto olejům však není zdaleka tak lehké, jak se může zdát. Tyto běžné oleje se totiž nachází skoro ve všech potravinách, od sušenek až po nějaké slané výrobky. Nejvhodnější způsob nahrazení těchto olejů je právě olej olivový. Nejen že je zdravější, je i značně méně kalorický a tak se po něm méně tloustne.

Kosmetika? Proč ne

Samozřejmě nemám na mysli dekorativní kosmetiku, tam asi budeme muset zůstat u chemických přípravků. Naopak u kosmetiky vlasové a pečující má olivový olej široké využití. Může se používat jako maska na vlasy, olej na vlasy, hydratační olej na pleť nebo odličovač. Zkusíte nějaký způsob použití vyzkoušet?

Nic se však nemá přehánět

I když je olivový olej velmi zdravý, nic se nesmí přehánět. A to platí i pro olivový olej. Všeho s mírou, zvláště pokud ho používáte jako vlasový olejíček nebo masku. Stačí trošička, protože pokud to přeženete, může se vám stát, že vlasy budou vypadat mastně a nepůjde to z nich vymýt, až po několika umytích. A to je zvláště u vlasů docela nepříjemné. Samozřejmě, pokud máte mastnou pleť, tak také pouze trochu na hydrataci. Na druhou stranu u suché pleti hydratace vždy prospěje. Dávejte si však pozor na oči, protože olej v očích není zrovna příjemná záležitost. A na závěr bych snad jen chtěla říct, že je na vašich osobních preferencích, kolik a jak budete oleje používat. Ale za pokus to rozhodně stojí, protože si myslím, že si olivový olej zamilujete.