Kožní problémy si nevyhýbají malým ani velkým. Na pozoru bychom se měli mít před nepravidelnými mateřskými znamínky, které nejenže mohou mít nepravidelný tvar, ale mohou být vystouplá, zvětšovat se, měnit barvu. Nepříjemné jsou i výrustky, které jsou nevzhledné a objevují se nejčastěji na krku, pod pažemi, ale i na obličeji či jinde. To stejné platí o bradavicích, které mohou být na různých částech těla a dovedou nás velmi trápit.

Ve všech případech je dobré navštívit dermatologa. Ten by měl pravidelně kontrolovat jak mateřská znaménka, tak odstranit příp. kožní výrustky.

Nebojte se odstranění bradavic

Je jasné, že se většina z nás bojí, že bude odstranění bradavic bolet. Ano, bolestivé je ošetření tekutým dusíkem, kdy je tkanivo bradavice zmrazeno hluboko pod bod mrazu. Ale už existuje i osvědčený moderní způsob odstranění bradavic, a to je laser. Laserem se bradavice vyřeže anebo se tkáň bradavice vypálí. Během jediného zákroku je většinou hotovo. Možné je tak léčit bradavice kdekoli na těle. Dusík je používán jen v případě, kdy laser není možný. Alespoň takový postup vás čeká na klinikazdravia.sk.

Výrustky už vás nebudou trápit

Zvláště ženy se za kožní výrustky stydí. Mnohým se stává, že na krku doslova zavazí, zvláště, když nosíme řetízek. Ane v podpaží ale nejsou příjemné… Kožní výrustky dělíme na dva typy, a to nezhoubné neboli benigní výrustky a takové, které představují riziko, což jsou maligní výrustky. Ty se odesílají na histologii. Odstranění výrustku se provádí skalpelem nebo laserem a jde o bezbolestné ošetření.

Stejně jednoduché je odstranit i podkožní tukové bulky, které se nám mohou tvořit. Každou bulku by měl vidět dermatolog, protože jen tak máme jistotu, že to není nic jiného.

Obraťte se na klinikazdravia.sk a objednejte se k první prohlídce a konzultaci. S profesionalitou i lidskostí, které jsou tady samozřejmostí, budete zajisté spokojeni.