Existují nemoci, které dokážou být nepříjemné, avšak s těmito se svaříte svému lékaři. A vedle nich jsou i takové, za které se stydíte. Dokonce tolik, že to neřeknete svému okolí, ale dokonce je vám blbé o nic mluvit i před lékařem.

Johnoaz / Pixabay

Před lékařem neexistují tajemství

Je pochopitelné, že za některé nemoci se člověk stydí. A může být velmi nepříjemné popisovat je svému lékaři, a proto je někdy lidé zamlčí. Avšak to je opravdu velká chyba. Před lékařem se rozhodně stydět nemusíte, protože ten vás za onemocnění nebude soudit, naopak vám pomůže se z něj dostat, což je důležité hned při zárodku. Navíc lékaři se denně setkají s mnoha nemocemi, které jsou vám například trapné a podobně. Pamatujte si, že před lékařem žádné příznaky nesmíte tajit, protože se mu bude hůře určovat nemoc a hlavě její léčba.

Velká pětka aneb pochopte to

Mezi běžnými nemocemi jsou i ty, o kterých se špatně mluví. Je to velký problém, avšak třeba když se lidé o nich více dozví a pochopí je, třeba se za ně tolik stydět nebudou. Za mnoho nemocí, zejména z těch, o kterých se stydíte mluvit, sami často nemůžete, takže není třeba žádný stud či deprese z toho, že byste měli své příznaky popisovat lékaři.

Zápach z pusy

Jednou z těchto tabu nemocí je také zápach z úst. Pravdou je, že právě tuto nemoc odhalí lékař často sám. Avšak i tak je to nepříjemná věc, kterou není třeba zakrývat žvýkačkami, ale léčit. Zápach je většinou způsoben bakteriemi, které se ve vašich ústech vyskytují. Tyto bakterie produkují síru a právě síra může za onen zápach. Samozřejmě, že je důležité nepodceňovat ústní hygienu, avšak pokud ani toto nezabírá, navštivte lékaře. Je rozhodně lepší svěřit se lékaři s problémem, než aby lidé okolo vás cítili váš zápach.

Díky plísni lidé nevycházejí ven

Další nemocí může být plíseň nehtů. Červená a popraskaná kůže na prstech nohou není nic, co by lidé rádi ukazovali. Rozhodně s tím nepůjdete na bazén, zejména pokud tato podrážděná pokožka pálí a nepříjemně svědí. Lidé se snaží se tohoto onemocnění zbavit, což je rozhodně správně, protože v případě, že byste to ignorovali, může se onemocnění rozšířit. Mnoho lidí se bojí o plísni nohou mluvit, ale je podstatné, abyste to řekli lékaři, protože právě ten vám může poradit vhodný přípravek.

Inkontinence

Nemoc, která čeká snad každou ženu, už tohle je důvod proč by nám nemělo být trapné o tom mluvit. Je to obvyklé, ale je pochopitelné, proč lidé o tom nechtějí mluvit. Člověk s tímto onemocněním sám bojuje, protože z rázu nedokáže ovládat tělo a navíc mnohdy jde moč cítit, což také není nic příjemného. A mnoho lidí se díky tomuto onemocnění často velmi změní, protože to má dopad na jejich psychiku. Nikomu není příjemné nosit plínu a podobně.

Není to nic příjemného – plísně, inkontinence, zápachy, hemeroidy a mnohé další jsou nemoci, o kterých lidé neradi mluví. Avšak pokud o tom neřeknete lékaři, nemůže vás správně vyšetřit. Nic nezatajte, každý má nějakou nemoc.