Patříte mezi lidi, kteří často podléhají reklamě na volně dostupné léky? Kupujete si někdy i značně předražené léky, protože máte obavu o své zdraví a chcete vždy užívat to nejlepší? Buďte opatrní. Vysoká cena neznamená vždy také vysokou kvalitu. Mnohdy jde jenom o rafinovanou past farmaceutických firem, jak z vás vytahat peníze. Nevyplatí se kupovat příliš drahé preparáty, jejichž účinky navíc přesně neznáte. Kde ale tedy hledat radu v oblasti léků?

Nepodléhejte bombastické reklamě

Kde jinde než v lékárně? Nákup léků a léčivých přípravků a všeho, co souvisí s vaším zdravotním stavem, není totéž, jako když v supermarketu nakupujete jídlo na večeři. Tady musíte být mnohem informovanější. Ostatně, i když nakupujete jídlo, v dnešní době už je nezbytné studovat etikety, které prozrazují složení potravin, zvažovat, co bude pro váš organismus tou nejzdravější variantou. Proto je s podivem, když mnozí lidé přijdou do lékárny a žádají zde velice drahý lék na své potíže jenom proto, že na něj viděli bombastickou reklamu v televizi. To je chyba. Jak ale takové situaci zabránit?

Zeptejte se na radu zkušeného lékárníka

Zachovejte si chladnou hlavu. Nenechte se vyvést z míry a přesvědčit první reklamou na léky, která na vás v televizi zaútočí. A především jděte do lékárny ozdobené modrozeleným logem projektu Pharmapoint a ptejte se, co by na vaše potíže bylo nejvhodnější. Nekupujte nic bezhlavě, mohlo by se stát, že by vám koupený lék nakonec nemusel vyhovovat. Pokud byste si přečetli příbalový leták, zjistili byste třeba, že jeho účinky ovlivňují nějakou chorobu, kterou trpíte. Proto byste je nemohli užívat. Zkušený lékárník vás ale seznámí s možnými riziky, upozorní vás na ně. Je tedy velice důležité, abyste svému lékárníkovi důvěřovali a byli ochotni vyslechnout si jeho rady. Vznikne tak mezi vámi pouto důvěry a budete se na moci na radu svého lékárníka spolehnout.