Nadváha trápí celou řadu lidí a stále častěji se, dokonce i mezi dětmi, rozvíjí v nebezpečnou obezitu. Vzhledem k rizikům, která s sebou zvýšení objemu tukové tkáně přináší, bychom se měli zbavit nadbytečných kil co nejrychleji.

Proč tolik z nás přibírá na váze?

Příčin nadměrného ukládání tuku je několik. V drtivé většině případů je na vině přejídání a nedostatek pohybu. Lidé, žijící ve vyspělých zemích, často přijímají stravu o výrazně větší energetické hodnotě, než zvládne jejich tělo zužitkovat. Nevyužitou energii pak tělo ukládá do tukových zásob a spaluje ji až ve chvíli, kdy je objem potravy nižší, než jeho nároky. V některých případech jsou na vině i některá onemocnění, zejména špatná funkce štítné žlázy. Přibírání na váze může být i vedlejších účinkem některých léčiv, například antidepresiv nebo hormonální antikoncepce.

Správná strava urychlí hubnutí

Vyzkoušeli jste různé diety a stále se nesetkáváte s úspěchem? Nebo sice zhubnete, ale jakmile se vrátíte k běžné stravě, téměř okamžitě se dostanete na původní váhu, či ji dokonce překonáte? Pak by mohla pomoci ketodieta. Můžete při ní jíst maso, zeleninu i zakysané mléčné výrobky. A jaká jsou omezení? Vynechat budete muset sacharidy.

Vyvarujte se alkoholu

Při ketodietě nepijte alkoholické nápoje. Nebo je alespoň omezte na úplné minimum. Místo sladkého koktejlu si dejte sklenku suchého vína. Alkohol je totiž kalorická bomba se spoustou sacharidů, která dokáže proces hubnutí zmařit.

Ketofit pomůže s redukcí váhy a ušetří čas

Pokud nemáte čas hledat informace, denně nakupovat čerstvé suroviny a vařit, můžete si objednat hotové pokrmy. Proteinová jídla ketofit zahrnují koktejly, polévky, kaše i chuťovky. A jsou dostupná jak jednotlivě, tak i ve formě balíčků na 2, 3 nebo 4 týdny.